ZpětÚvodní strana » Aktuality » INFORMACE TWIN REALITY s.r.o.
14.05.2011 08:25

INFORMACE TWIN REALITY s.r.o.

1. Není lepší si nemovitost prodávat sám? Realitní kanceláře nemají zrovna dobrou pověst!

Nelze odsoudit všechny realitní kanceláře. Je pravdou, že některé z nich zvláště v minulosti provozovaly podvodné praktiky. Kvůli tomu však nelze smést ze stolu všechny. Pokud jsme nespokojeni s holičem, také to neznamená, že se začneme stříhat sami, ale navštívíme jiného kadeřníka. Od TWIN REALITY s.r.o. odcházet nebudete!


2. Budu mít větší šanci na úspěch, když svěřím svou nemovitost do rukou více realitních kanceláří?

Výsledek je takový, že se byt prodává za deset různých cen. Realitní kanceláře inzerují většinou na stejných místech, kupující je pak zmatený. Nemovitost se stává okoukanou a je z ní „ležák.“ Výsledkem je také absolutně nepřehledná situace pro prodávajícího, komu co slíbil. Přitom stačí, když se klient svěří do rukou odborné kanceláři, která v něm vzbudí největší důvěru, nebo na kterou bude mít podané dobré reference. Taková kancelář udělá pro klienta veškeré služby a maximální servis. Nehledě na to, že vážní zájemci o nemovitosti denně prohlížejí internet a nové nabídky znají. Pokud bude nabídka pro takového klienta zajímavá, tak mu stačí ji na internetu či v inzerci vidět jednou.


3Musím platit v realitní kanceláři poplatek, i když nemovitost neprodám?

U důvěryhodné realitní kanceláře toto v žádném případě neplatí. K uhrazení provize dochází až po uskutečnění obchodního případu. To je až dojde k zaplacení za danou nemovitost.


4. Je opravdu nejlepší realitní kancelář ta, která chce nejmenší provizi?

Především malé RK mívají nízkou provizi - dvě až tři procenta. Po podrobnějším prozkoumání však zjistíme, že za ni neposkytnou téměř nic. Ani právní servis, ani znalecký posudek a mnohdy ani propagaci zakázky. To vše naúčtují zvlášť. Zatímco časem prověřené realitní kanceláře mají v provizi zahrnuty veškeré poplatky spojené s právními službami (sepis smlouvy o budoucí smlouvě, kupní smlouvu, návrh na vklad), vypracování vyhláškového znaleckého posudku, poradenský servis, prohlídky, zprostředkování prodeje a koupě nemovitostí, zajištění finančního servisu, pravidelný informační servis o stavu zakázky, nadstandardní inzerci, prezentaci v tiskovinách a na internetu.

© 2024, Twin reality s.r.o. – všechna práva vyhrazena | RB reality

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na systému Profesionální CMS | eod.cz | XHTML 1.0 | CSS 3